Практика

Студенти спеціальності “Дизайн” проходять практику:

2 курс — пленерна (в межах міста);

3 курс — пленерна (за межами міста);

4 курс — виробнича (технологічна)  (на підприємствах, фірмах, дизайн-бюро);

4 курс — переддипломна (на підприємствах, фірмах, дизайн-бюро)

02.06.2017 року о 14.30 за адресою вул.С.Бандери,1 аудиторія 306 відбувся захист переддипломної практики студентів 4 курсу спеціальності “Дизайн”.

Проблема розвитку професіоналізму та творчих здібностей майбутніх дизайнерів складається з комплексу складних завдань, серед яких важлива роль відводиться практиці.

Завдання для студентів на переддипломній практиці пов’язані зі спеціалізацією студентів як майбутніх професійних працівників. Як правило це дизайн інтер’єру приміщень, розробка декоративного панно чи акценту, тощо.

Дизайнери — творчі люди, процес навчання яких відрізняється від інших. Щоб стати хорошим дизайнером, потрібно не тільки мати вроджений талант, але також і розвивати його під час навчання в коледжі, напружено працюючи і виконуючи всі завдання викладачів.

По закінченню 4-го курсу, в період з 15 травня по 29 травня, студенти проходять переддипломну практику. Вони завершили своє теоретичне навчання, і перед здачею іспитів їм належить ознайомитися з самим процесом роботи дизайнера.

Практика відіграє дуже велику роль у навчанні та підготовці майбутніх дизайнерів. Під час роботи студенти можуть поглибити і розширити знання, отримані під час вивчення спеціальних предметів. Вони не тільки дізнаються багато всього нового, але також здобувають безцінний досвід, який знадобиться їм після закінчення коледжу. Причому досвід не тільки втілення дизайнерських ідей, але також в умінні працювати в команді та з замовниками.

Отже, що ж роблять студенти під час виробничої дизайнерської практики? По-перше, вирішують проблеми простору і його організації, наприклад по включенню в цей простір різних видів оздоблення інтер’єру, використовуючи при цьому модульні системи.

Нерідко їм пропонується розробити декоративне панно в інтер‘єр. При цьому необхідна творча і доброзичлива атмосфера, в якій студент буде відчувати себе затишно і комфортно, і ідеї будуть самі приходити, залишиться тільки їх реалізувати.

Переддипломна практика 4 курсу, проходила на базі Івано-Франківського коледжу, в тісній співпраці двох спеціальностей «Дизайн» та «Дошкільна освіта». Студенти-дизайнери прагнучи допомогти молодим «дошкільнятам» зробили подарунок – розписавши стіну в одній із спеціалізованих аудиторій, синтезуючи таким чином практичні вміння дизайнерів з практичною діяльністю майбутніх педагогів-вихователів.

Отже, 1 етапом в даній співпраці було: розробка концепції дизайн-проекту та ескізів варіантів-ідей за заданою тематикою – декоративного панно (акценту) інтер’єру та оформлення обраних ескізів в кольорі.

2. Аналіз проектних рішень та затвердження  основних для подальшої доробки та оформлення.

3. Затвердження обраних ескізів, аналіз та доопрацювання.

4. Аналіз композиції: знаходження маси і силуету колірних плям зображення, кольорові та тональні відношення.

5. Підбирання фарб та матеріалів, відповідні до розпису.

6. Аналіз майбутньої фактури.

7. Виконання фор-ескізу у масштабі.

8. Підготовка стіни до розпису (нанесення грунтування, основи). Перенесення на стіну масштабної сітки. Перенесення основного малюнку.

9. Виконання основних колірних відносин. Опрацювання деталей.

 

10. Виконання «імприматури». Виконання «лесирування» кольором.

11. Завершальний етап. Доопрацювання деталей. Додавання декоративний акцентів.

Захист звіту з проходження практики.

На захисті переддипломної практики студентів 4 курсу спеціальності «Дизайн» були присутні голова циклової комісії спеціальності «дизайн» керівник-методист І.В. Стребкова, заступник директора з навчально-виробничої роботи М.Я. Чупровська, та завідувач педагогічного відділення Т.В. Полякова.

Таким чином, проходження виробничої практики для студентів-дизайнерів стає одним із численних етапів в досягненні професійного досвіду роботи в творчому колективі.